zážitky z výletů 2019:Osobní stránka na adrese: babinecpasovice.klubova-stranka.cz

zážitky z výletů 2019

NENÍ VÝLET JAKO VÝLET

Náš výlet do ZOO Lešná se vydařil .Pro nás dříve narozených je ZOO Lešná , taky spojená s dobou , kdy jsme měly malé děti , a taky s nimi prožívaly okamžiky nadšení nad zvířátky.Dnes jsme viděly hodně rodičů a taky prarodičů kteří svým dětem udělali pěkný prázdninový den.My jsme vzpomínaly jaké to tu bylo dříve a srovnávaly jaké dnes.
Určitě se zase přijedem podívat a užít si den v krásném prostředí , kde je plno pozitivních věc a zviřat .

UJEL NÁM VLAK .
Ale pěkně popořádku.17.6 konečně jedeme do míst , kam se jen tak nepodíváme.Jedeme do obce RUDICE ,podívat se jak se jim tam žije .Obec je v krásném údolí ,plné zeleně .upravených zahrad a veřejných prostor.Mají krásné hřiště ,tenisové kurty a i malé rybníčky.Obec je mimo hlavní dopravní cestu, proto tam byl úžasný klid. Prošly jsme se po vesnici a shodly jsme se že zde májí krásné životní prostředí .Aby jsme měly i turistiku, jdeme asi 6 km. pěšky do Nezdenic na vlak. Cesta nám ubíhá , povídáme ,kocháme se krajinou .Hodiny nesledujeme, daly jsme si rezervu .Přijdeme do Nezdenic máme 5 min.na hledání kudy k nádraží . Jak to dopadlo ? UJEL NÁM PŘED NOSEM.No, tak dáme zmrzlinu a pojedeme za hodinu.
Výlet se vydařil a příští měsic zase někam vyjedeme.

SPOLEČNÝ KVĚTNOVÝ VÝLET
Bylo nás hodně, kteří jsme vyjeli 16.5.2019 vstříc novým zážitkům, zaplnili jsme celý autobus. První zastávkou byl zámek v Miloticích. Společně se sympatickým průvodcem jsme si prohlédli jeho interiér, potěšili jsme se pohledem na dětičky v krásných dobových kostýmech princezen a princů. V zámecké zahradě se proháněli pávi a tak jsou spolu s námi zachyceni na fotkách. Kyjovský pivovar nabídl všem příznivcům zlatavého moku nejen spoustu informací o vaření piva, ale i jeho ochutnávku. Bukovanský mlýn byl dalším našim zastavením. Zde jsme poobědvali, ale protože nás tlačil čas, prohlídce krásného okolí jsme se mohli věnovat jen chvilku. Závěr našeho výletu patřil Čejkovicím a firmě Sonnetor, která se zabývá zpracováním bylinek. Nádherná vůně nás přivítala hned u vstupu a provázela nás po celou exkurzi. Dověděli jsme se něco o historii firmy, o zpracování bylinek a samozřejmě jsme si některé z nabízených produktů vezli i domů. Alespoň pár fotek je ve fotogalerii.

ČTYŘI BEZ TANKU A BEZ PSA
Přesně v tomto složení jsme se vydaly v pondělí 15. 4. na vycházku. Vystoupaly jsme nejprve ke křížku, pak ještě výše, až jsme měly Pašovice jako na dlani. Pohled na azurovou oblohu a rozkvetlé stromy byl balzám na duši. Lesem, cestou necestou jsme se dostaly až nad Prakšice a pak už jsme zamířily domů. Ač se to nezdálo, ušly jsme dobrých 8,5 km a cestou probraly všechno, co nám právě přišlo na mysl. Už také víme, kam se pojede 16. 5. na výlet. Pokud to chcete vědět taky, sledujte náš web. Jana o tom napíše víc. Fotky z vycházky jsou ve fotogalerii.

DEN V KROMĚŘÍŽI
Ve čtvrtek 14. 3. jsme se vypravily na výstavu kamélií do Květné zahrady. Nás „mladé“ seniorky překvapila nečekaně vysoká cena jízdného ČD. Květiny nás sice přivedly k lepší náladě, výstava byla pěkná, ale nevelká. Cestu zpět na nádraží jsme zvládly pěšky, zastavily jsme se na oběd a pak ještě ve Zlíně na sladkou tečku. Na téměř celodenní výlet bylo relativně málo dojmů. Přidávám pár fotografií z výstavy a do složky Hudba pro dobrou náladu láskyplnou písničku.

JAK JSME SE V ÚNORU VYŠLY
Když jsme se v pondělí 18. 2. scházely u obchodu, chvíli jsme byly „3 grácie“, pak „správná pětka“, později už jako „sedm statečných“ a nakonec jsme vyrazily jako Sněhurka a 7 trpaslíků. Volily jsme cestu „suchou nohou“, i když bylo překrásně slunečno, polňačky se na vycházku ještě nehodily. Vydaly jsme se přes Prakšice na cyklostezku a po ní jsme pokračovaly až k odpočívadlu. Cestou jsme téměř nikoho nepotkaly a tak jsme si samy užívaly výhledu do okolí, zbytku sněhové pláně i odpočinku na lavičce. Cestou padl návrh, aby se naše pondělí vycházky staly tradicí. Z naší téměř 10kilometrové vycházky jsme pro vás pořídily pár snímků (ve fotogalerii). Celá výprava na nich ovšem zachycena není, protože vždycky jedna „Sněhurka“ musela fotit.

JAK JSME NAKONEC ZŮSTALY DOMA
Na 28.1. jsme si plánovaly vycházku. Od rána však chumelilo a tak jsme radši to zimní nadělení sledovaly doma "za kamny". Ale určitě někdy příště... Komu by to bylo líto, může se na zasněžené Pašovice podívat aspoň ve fotogalerii.

BYLO NÁS PĚT
Naši pětici vylákalo v pondělí 21. 1. zimní sluníčko z tepla domovů. Neměly jsme v úmyslu podniknout dlouhou zimní túru, spíš se jen tak potoulat po okolí. Cestou jsme stihly uvařit, předpěstovat papriky, zhodnotit pevnost ledu na rybníku a povzpomínat na zážitky z našich výšlapů. Dokonce jsme zvažovaly, jestli by nebylo lepší opékat u rybníka buřty teď v zimě, když nám to letní vedra nedovolí. Tak jsme si ani nevšimly, že jsme ušly docela dobrých 6 kilometrů.