informace:Osobní stránka na adrese: babinecpasovice.klubova-stranka.cz

informace

A už tu máme zase Vánoční svátky. Ten rok, ale rychle uběhl a snad i běžel.
Byl trochu jiný.Bály jsme se o zdraví naše i našich blízkých. Taky jsme všichni .
tak trochu posmutněli.Usměvavé tváře je vidět málo.Vše má začátek i konec ,tak snad i toto období překonáme a bude líp.
Přeji klidný Vánoční čas.,užijte si hezké chvile v kruhu rodinném.
A taky zdraví ,štěstí a lásky v Novém roce. JKKAMARÁDKY SENIORKY Z BABINCA .JAK SE MÁTE A CO DĚLÁTE?
VIDÍM ,ŽE NĚKTERÉ SLEDUJETE NAŠE STRÁNKY A ČEKÁTE JESTLI SE NĚCO MĚNÍ, ZMĚNY K LEPŠÍMU JDOU POMALU ,PONDĚLNÍ SETKÁNÍ SE ZATÍM NEKONAJÍ ,ALE VENKU NA PROCHÁZKU BY TO ŠLO.
PROTO V PONDĚLÍ 7.12 VE 13.HOD KDO SE CHCE PROJÍT PŘIJDE K OBCHODU.A PŘI CHŮZI SE I DOBŘE VYPRÁVÍ.MĚJTE SE HEZKY .JK
NAŠI VYCHÁZKU V UTERÝ NEUSKUTEČNÍME. SITUACE JE VÁŽNÁ .JISTĚ SLEDUJETE ZPRÁVY.TAK SI VYCHÁZKU KAŽDÁ UDĚLÁME JAK NÁM SE TO BUDE HODIT. HLAVNĚ AT JSME V POHODĚ.
TURISTKY SENIORKY, .....22.9 V 13.HOD SE SEJDEME U OBCHODU .UDĚLÁME SI VYCHÁZKU BUD K MARŠOVU NEBO NA LHOTKU NA ROZHLEDNU.
NAŠE TĚLO SI POHYB ŽÁDÁ, TAK PROČ NEJIT.


TAK JSME SE TĚŠILY NA VÝLET
MUSÍM SE OMLUVIT,ŽE PÍŠI TROCHU POZDĚ K NAŠEMU VÝLETU DO MIKULOVA.
ZASE NÁS PŘIBRZDILA EPIDEMIE .PROTO PO ZVÁŽENÍ MÉM A NĚKTERÝCH Z VÁS JSME SE ROZHODLY , ŽE ZATÍM NIKAM NEPOJEDEME. JE MĚ TO LÍTO ,ALE ZDRAVÍ JE ZDRAVÍ.
PŘIPRAVUJEME NA ZÁŘÍ VÝLET AUTOBUSEM DO MIKULOVA DATUM
.....
UPŘESNÍME.


I V SRPNU SI UDĚLÁME DEN PRO SEBE VYDÁME SE DO LUHAČOVIC. POJEDEME
V UTERÝ 18.8 V 7.34HOD Z PAŠOVIC.PUJDEME SE I PODÍVAT DO MUZEA ZÁLESÍ ,KDE JE VÝSTAVA MODROTISKU.
NÁŠ VÝLET JSME SE ROZHODLY USKUTEČNI 21.7 2020 A TO DO HODONÍNA.
ZAJDEMI SE PODÍVAT DO ZOO .
POJEDEME V 7.03 Z PAŠOVIC .Z BRODU PAK VLAKEM 7.55 HOD.
V HODONÍNĚ BUDEME V 9.HOD


MENŠÍ ZMĚNA
JELIKOŠ V PONDĚLÍ 6.7 JE SVÁTEK ,TAK SE NÁŠ BABINEC BUDE KONAT V UTERÝ.KDYŽ BUDE PĚKNÉ POČASÍ TAK SE SEJDEM U RYBNÍKA. .V PŘÍPADĚ DEŠTĚ TAK JAKO VŽDY V PODKROVÍ.POHOSTINSTVÍ.
VÝLET DO BUCHLOVIC

V UTERÝ 16.6 2020 POJEDEME SE PODÍVAT DO BUCHLOVIC DO ZÁMKU A NA VÝSTAVU FUCHSIÍ.POJEDEME V 8.12 Z PAŠOVIC DO UH.HRADIŠTĚ A PAK BUCHLOVICE.
KONEČNĚ A VELMI RÁDA PÍŠI, ŽE SE SENIORKY MOHOU SPOLU SEJÍT PRVNÍ
PONDĚLÍ V MĚSÍCI JAKO DŘÍVE. SEJDEME SE 1.6 V 13.30 HOD U RYBNÍKA. VÍM ,ŽE VŠICHNI NEMAJÍ INTERNET, TAK KDYŽ SE S NĚKÝM POTKÁTE TAK PROSÍM ŘEKNĚTE SI TO.

MŮŽEME I OPÉKAT.

KDYŽ BUDE PRŠET, TAK SE SEJDEME JAKO VŽDY V PODKROVÍ POHOSTINSTVÍ.
1NEMÁME LIDI. TĚŠÍM SE AŽ SE ZASE SPOLU SEJDEME ,DÁME SI KAFÍČKO A POVÍME SI JAK JSME VŠE VE ZDRAVÍ ZVLÁDLY.
TAKY SE BUDEME TĚŠIT NA BĚŽNÉ VĚCI .JAKO JE USMÍVAT SE NA SEBE, ZASTAVIT SE NA ULICI A DÁT SI SPOLU NĚJAKOU ŘEČ. TED JSME AŽ MOC SMUTNÍ . JEŠTĚ ŽE MÁME KRÁSNOU PŘÍRODU KOLEM SEBE ,KTERÁ JE TED PLNÁ KVĚTŮ . JEN JAK BUDOU POVOLENY TROCHU SKUPINY TAK SI DÁME PROCHÁZKU VENKU. VYDRŽÍME A URČITĚ BUDE LÉPE .ZDRAVÍM VŠECHNY JANA
NEBEZPEČÍ ČÍHÁ VŠUDE ,PROTO DODRŽUJ POCTIVĚ VZDÁLENOST 2M

ZEJMÉNA OD LEDNIČKY.
V ÚTERÝ10 3 2020 POJEDEME DO NEDACHLEBIC DO PRODEJNY OBUVI.


POJEDEME VE 13 HOD. Z PAŠOVIC. SPÁTKY PŮJDEME PĚŠKY AT JE TAKY TURISTIKA.UPOZORNUJI ,ŽE NÁŠ "BABINEC" SE MÍSTO PONDĚLÍ 2.3 KONÁ VE ČVRTEK 5.3

KDY BUDE BESEDA S MANŽELI PROKOPOVÝMI.


AČKOLIV SE TO NEZDÁ , TAK UŽ 7 LET SE SENIORKY SCHÁZÍ KAŽDÝ MĚSÍC VE SVÉM BABINCI. PŘI DNEŠNÍM SETKÁNÍ JSME SI ZAVZPOMÍNALY NA UPLYNULÉ SPOLEČNÉ ZÁŽITKY . BYLO TOHO HODNĚ ,VÝŠLAPY ,CESTOVÁNÍ , VÝSTAVY , KULTURA,, TAKY TROCHU LEGRACE PRO NÁS NA SETKÁNÍ SENIORŮ.
TAK NĚJAK , SI UŽÍVÁME A PŘITOM POMALU STÁRNEM . ALE DUCHEM JSME POŘÁD MLADÉ .a.....
PRVNÍ VYCHÁZKA V NOVÉM ROCE.2020

PRO VŠECHNY, KDO MÁ RÁD CHŮZI , KTERÁ JE PRO NÁS NEJLEPŠÍ DRUH POHYBU .SEJDEME SE V ÚTERÝ 21.1 U OBCHODU VE 13.HOD.
PUJDEME SE PODÍVAT NA NOVĚ VYBUDOVANÝ RYBNÍK V DRSLAVICÍCH.
NA SILVESTRA SE NA PEPČÍNĚ KONÁ VE 12.HOD TRADIČNÍ SETKÁNÍ ,K
UKONČENÍ ROKU. KDO BY SE CHTĚL ZŮČASTNIT AT MI ZAVOLÁ . JÁ SE URČITĚ ZŮČASTNÍM.JE TO PĚKNÉ UKONČENÍ ROKU A ZAČÁTEK NOVÉHO . PŘEJI VESELÉHO SILVESTRA ..JKPOŽEHNANÉ RADOSTNÉ SVÁTKY VÁNOČNÍ VŠEM , NEJEN SENIORŮM A DO NO
VÉHO ROKU AT NEMUSÍTE UŽÍVAT MNOHO LÉKŮ ,AT MÁTE STÁLE USMĚV NA
TVÁŘI , HODNĚ LÁSKY A DOBRÉ VZTAHY. JK10.12 2019 JEDEME DO UH.HRADIŠTĚ, NA VÝSTAVU MODROBÍLÝ SVĚT ,KTERÁ JE VE SLOVÁCKÉM MUZEUM. POJEDEME RÁNO V 8.10 HOD Z PAŠOVIC.
26.11 2019 POJEDEMA DO DRSLAVIC , ODKUD SE VYDÁME PĚŠKY NA MÍSTO ,KDE STÁL ZÁMEK PEPČÍN . POJEDEME VE 12.30 HOD OD OBCHODU ,AUTA MÁME ZAJIŠTĚNÉ . VYCHÁZET BUDEME OD BENZINKY PŘES LES .PROTO DOBROU OBUV..TAKY SE STAVÍME V LIMĚ NA SVÍČKY .A PROHLÉDNEME SI NOVĚ OPRAVENOU MÍSTNÍ KAPLIČKU.MÁME SLÍBENÝ DOPROVOD STAROSTY Z DRSLAVIC A PAŠOVIC. HLAVNĚ ,ABY NÁM VYŠLO POČASÍ.2.10 POJEDEME NA LOPENÍK .KDE SI UDĚLÁME VÝŠLAP PO ZDEJŠÍ KRÁSNÉ PODZIMNÍ KRAJINĚ . POJEDEME Z PAŠOVIC V 7.03 HOD .,A DÁLE Z UH.BRODU NA RASOVŮ .PO HODECH , BUDEME POHYB POTŘEBOVAT.1.ŘÍJNA JE DEN SENIORŮ.K TOMUTO DNU SI TRADIČNĚ PŘIPRAVUJEME OCHUTNÁVKU POKRMŮ TENTOKRÁT JE TO SLANÉ PEČIVO. MY TO OSLAVÍME 7. 10 . PŘI NAŠEM SETKÁNÍ. KDO NĚCO PŘINESE,UŽ PŘEDEM MOC DĚKUJI.JIŽ JSME OCHUTNÁVALY POLÉVKU KYSELICU,POMAZÁNKY, POKRMY Z TRNEK, ZAVAŘUJEME. NO, NEJSME ŠIKOVNÉ?
16.9 SE SEJDEME VE 13. HOD U OBCHODU. PODLE POČASÍ SE VYDÁME BUD DO NEDACHLEBIC , NEBO NA VÝŠLAP PO OKOLÍ. V NEDACHLEBICÍCH SI ZAJDEME DO VÝROBNY OBUVI A PŘÍPADĚ I NÁKUPU.OLOMOUC .DRUHÁ NEJVĚTŠÍ PAMÁTKOVÁ REZERVACE V ČESKÉ REPUBLICE
20.8 2019 JEDEME DO OLOMOUCE.POJEDEME V 6.23HOD Z PAŠOVIC.PAK DÁLE VLAKEM .NÁVRAT 17.30 HOD MŮŽE SE K NÁM KDOKOLIV PŘIDAT,PRÁZDNINY ,DOVOLENÁ, PĚKNÉ POČASÍ NÁM PŘÍMO NABÍZÍ,ABYCHOM SE VYDALY MIMO DOMOV ZA ZÁŽITKY. V ÚTERÝ 16.7.2019 POJEDEME DO ZOO LEŠNÁ .ODJEZD JE 8.11 HOD Z PAŠOVIC.
Někam si vyjedeme.A proč taky ne.Tentokrát to bude do obce názvu RUDICE.
Pojedeme 17.6 2019 Z Pašovic v 9.07 hod. Trochu turistiky, přírody a i poznání jak se
jim v obci daří. Zanecháme tam naše šlápoty a odnesem si zážitky.


ZÁJEZD MILOTICE, ČEJKOVICE 16.5 2019
Odjezd z Pašovic 7.45hod.Prohlídka zámku MILOTICE vstupné 150kč ,sleva 110 kč..
Zde je možné si obléci zámecké kostýmy ,vyfotit se .Jen mít bílý nátělník nebo tričko. cena 270kč.
Další zastávka bude v KYJOVĚ na exkurzi v pivovaru.
Pak si zajdeme na oběd na BUKOVANSKÝ MLÝN.Tady jsme se rozhodly pro stejné menu z důvodu rezervace.MENU POLÉVKA: vývar s těstovinou,
HLAVNÍ CHOD: kuřecí plátek s bylinkami, suš.rajčata a sýr, pečené brambory.Cena 230 Kč. Můžete si dát kafíčko,zákusek. Je tam i rozhledna.

Ve 14.hod máme naplánovanou prohlídku ve firmě SONNETOR V ČEJKOVICÍCH. Zde se zpracovávají byliny a vyrábí se čaje.Možno posedět v bylinné kavárně a nakoupit čaje.
Plánovaný příjezd je 17.30 hod.

PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE NA TEL.605591730 KROČILOVÁ JANA


Děkuji všem za úklid na hřbitově. Ale ještě by to chtělo,Proto kdo by chtěl , tak přijděte ve čtvrtek 11. 4 ve 14.hod. Vemte si nářadí.


BRIGÁDA
se uskuteční dne 4.4. ve 13 hodin. Budeme uklízet u hřbitova. Vezměte si s sebou zahradnické nářadí!

1.4 Při našem pravidelném posezení v "BABINCI" k nám přijdou manželé Prokopovi ,kde nám budou povídat o IZRAELI ,kde několik let žili.Bude to jistě moc zajímavé.


VYCHÁZKA

V pondělí 18. 3. 2019 se opět vydáme na vycházku do okolí. Sraz bude jako obvykle ve 13.00 h u obchodu a půjdeme „kam nás nohy ponesou“!!! A ponesou nás zřejmě do Nedachlebic do výrobny obuvi. Takže, kdo chce nakupovat, ať si nezapomene naplnit peněženku!

JEDEME NA VÝSTAVU KAMÉLIÍ
Ve čtvrtek 14. 3. 2019 se společně vydáme do Kroměříže na výstavu kamélií. Odjedeme autobusem v 8.11 hodin. Kdo miluje kytičky, neměl by chybět!!!!


Od 1. března začíná výstava obrazů p. Peňáze , rodáka z Pašovic.Je to ve Zlíně, v galerii pod radnicí. Na případné společné akci se domluvíme v babinci 4.3.2019.


22.2.2019 začíná VÝSTAVA KAMÉLIÍ v Květné zahradě v Kroměříži. Denně je otevřeno od 9.00 do 16.00hod. Výstava "kamelie mezi živly" s doprovodným programem potrvá do 31.3.2019.