Svet-Stranek.cz
Osobní stránka na adrese: babinecpasovice.klubova-stranka.cz
Klub aktivních seniorek

kultura:Osobní stránka na adrese: babinecpasovice.klubova-stranka.cz

kultura

Největší kulturní akce tohoto roku bylo 650.výročí obce Pašovice.
Na této akci se podílel taky náš Klub seniorek.
Uspořádaly jsme krásnou výstavu staré "jizby", v jaké žili naši předci. Zapojily se všechny členky a to s velkou chutí! Moc nás to baví a je pro nás odměna, když se to lidem líbí.


Začal se nový rok 2 0 1 6 . Dožily jsme se ho ve zdraví,tak jsme taky chtěly udělat něco pro to duševno a vydaly jsme se 15.1. za kulturou do Slováckého divadla . Dávali veřejnou generálku hry Zlatý drak. Jestli byla hra vydařená nemůžem posoudit odborně,ale neměly jsme z ní pěkný zážitek. Snad se podaří příště !

5.2.2016. Tak už jsme se dočkaly a dnešní divadelní představení "Bez roucha" se povedlo!Výborná komedie,smály jsme se celé 2hod a už se těšíme na další,podobné kousky.


23.2.2016 jsme byly na koncertě "Operetně -muzikálový Expres: Vídeň-Paříž-New York" se zpěváky Ostravského národního divadla. Moc pěkné představení, dámy měly nádherné šaty a pánové byli také elegantní. A hlavně krásně zpívali nám všem známé operní a muzikálové skladby.

8.4.2016 Ve Slováckém divadle v Uh. Hradišti dnes byla veřejná generálka představení "Nepřítel lidu". I když název hry nezní moc "lákavě" , tak to byl pěkný zážitek a herci ji pojali velmi dobře. Je to hra ze života i když stará,ale velice se hodí do současnosti.

13.4. 2016 jsme byly na představení "Minipárty" se Šípem a Náhlovským. Účast našich členek byla velká,celkem nás bylo 17! Pánové, jako je u nich dobrým zvykem ,rozdávali humor a zajímavé historky.

5.11.2016 Bylo v Luhačovicích oceněno asi 30 seniorek " za práci pro seniory". Toto ocenění získala i Jana Kročilová,naše šéfová. Jani gratulujem a děkujem za to ,co pro nás děláš!

26.a27.11 2016 proběhla na kulturáku výstava "Hračky a kočárky z naší půdy". Uspořádal ji náš Klub aktivních seniorek. Zpočátku jsme měly obavy,jestli budeme mít co vystavovat,ale nakonec se sešlo tolik exponátů! Opravdu bylo na co se dívat. Každý si mohl najít to svoje- holky kočárky a panenky, kluci autíčka, kola, stavebnice.
V pondělí se přišly podívat i děti ze školky a školy. Zase další vydařená výstava!

27.1. pořádal seniorklub společně s obecním úřadem besedu s ing. Pekařem. Poutavé vyprávění prokládané diapozitivy z cest po USA bylo velmi zajímavé a účast byla velká. Těšíme se na pokračování!