kulturní akce 2019:Osobní stránka na adrese: babinecpasovice.klubova-stranka.cz

kulturní akce 2019

APRÍLOVÉ ODPOLEDNE S "VÝLETEM" DO IZRAELE
Naše dubnové setkání vyšlo na 1. 4.2019 a začalo jako obvykle kávou, sladkostí a gratulací. Domluvily jsme alespoň okrajově termín našeho společného výletu. Uskuteční se v druhé polovině května a to buď některé úterý nebo čtvrtek. Dojednaly jsme i brigádu, ta bude ve čtvrtek 4. 4. ve 13 hodin. Pondělní odpoledne zpestřilo zajímavé vyprávění manželů Prokopových z Prakšic, kteří žili několik let v Izraeli. Dověděly jsme se, jak se žije v uskupení, tak zvaném kibucu, jaké je v Izraeli počasí, jak je to tam s bezpečím, kdy se hodí koupat v moři a spoustu dalších zajímavostí o tamním životě. Dokonce jsme se učily hebrejskou písničku a společně jsme si ji zazpívaly. A tak jsme poznaly zase kousek světa.


ODPOLEDNE S JÓGOU
Na našem pondělním setkání dne 4. 3. 2019 jsme nejprve poseděly u výborného občerstvení, popřály jsme oslavenkyním svátků a narozenin a jako obvykle naplánovaly společné akce.
Novým zážitkem pro nás byla návštěva Dany Červenkové, která v Pašovicích vede kurz jógy. Pod jejím dohledem jsme si pak společně zacvičily. Začaly jsme masáží obličeje a hlavy, protáhly jsme si svaly na rukách a nechyběly ani cviky k uvolnění krční páteře. Po půlhodince už žádná z nás nepochybovala, že jógu lze cvičit v každém věku, že je příjemná i účinná. Určitě si každá z nás zapamatovala alespoň pár cviků, aby si je mohla doma zopakovat. Fotky ve fotogalerii budou třeba inspirovat i vás.

SKVĚLÁ ZUZANA BUBÍLKOVÁ
Čtvrteční večer 21. 2. 2019 v uherskobrodském kulturním domě patřil Zuzaně Bubílkové. Určitě se každý z návštěvníků při její talk show dobře pobavil. Spolu s ní vystoupil zpěvák Nicolas a tak se v programu střídaly písničky z českých muzikálů s vyprávěním paní Zuzany. Mile nás překvapil její šarm a bezprostřednost. Historky z minulé i ze současné politické scény, vzpomínky na spolupráci s Miloslavem Šimkem i zážitky z besed podávala s humorným nadhledem i příjemnou sebeironií a za to sklízela upřímný potlesk. Snad se mnou budou ostatní souhlasit, že to byl velmi příjemný zážitek.

ÚNOROVÝ "BABINEC" VE ZNAMENÍ OSLAV
Únorový „babinec“ ve znamení oslav
První pondělí v měsíci, tedy 4. února 2019 jsme se opět sešly na našem „babinci“. Společně jsme oslavily několikery narozeniny. Největší ovace sklidila naše 70.letá jubilantka Liduška, především jí, patřila zpívaná gratulace. Hodně štěstí, zdraví…
Slavilo se ovšem ještě jedno výročí. Před šesti lety vznikl pašovický „babinec“. Zakládající členky zavzpomínaly na jeho začátky, ale nezůstalo jen u vzpomínek. Opět jsme plánovaly další společné akce, teď v únoru nás čeká talkshow Zuzany Bubílkové, padaly ovšem také návrhy na další kulturní představení i na společný celodenní výlet.
Přišel mezi nás i pan starosta, především proto, aby poděkoval naší taneční skupině za vydařené vystoupení na Obecním plesu.
Oslava to byla se vším všudy. Nechybělo opulentní občerstvení a taky jsme se náležitě ozdobily. Ve fotogalerii se můžete podívat, jak nám to sluší.

Báseň pro Lidušku

Kamarádko naše milá,
víš, že jsi nás překvapila?
Za všechny se teď musím ptát
Ty vážně máš sedmdesát?
Túra pro Tě problém není,
dáš radu i pro vaření,
málokdo Tě viděl snad
na život si naříkat.
Přijmi teď naše blahopřání:
Ať štěstí pro Tebe je k mání,
buď stále veselá a zdravá
a pořád stejně usměvavá!