nová-stránka-285736:Osobní stránka na adrese: babinecpasovice.klubova-stranka.cz

nová-stránka-285736

Snažíme se udělat naše "webovky" co nejaktuálnější. Vzpomínky zůstanou a do roku 2019 vykročíme nově.
Zápisky z výletů ,které jsme podnikly budou na této stránce.ely

30.1.2018. Dnešní krásný den jsme využily k výšlapu k Žižkovu dubu. Byly jsme jen 4 a pes,ale procházka to byla úžasná.

19.3.2018 Dnes je počasí mrazivé a tak trochu větrno . Jedeme se podívat do Ostrožské Lhoty a od tud jdeme pěšky na poutní místo sv.Antonínek. Poblíž se nachází vojenský bunkr .který sloužil armádě pro případ použití chemických zbraní. Prohlídka je zajímavá. Prošly jsme Antonínek a pak zpět do Lhoty .Tam se ještě podíváme do lidového domečku Háječek. Zde je ukázka hisorie života na vesnici .V půdních prostorách je výstava místních lídí ,kteří krásně malují i když se tím neživý. Na závěr cukrárna a káva. A jedeme domů.

Je 24.5 2018 a my jedeme na poznávací výlet do Olomouckého kraje. Za historií na hrad ve Štenberku ze 13. století. Zde byly k vidění staré mapy. Byly ručně psané a našli jsme na nich i Pašovice.Další cesta vedla do Čechy pod Kosířem do muzea historických kočárů .Kočáry ,lucerny,saně jsou nádherná řemeslná díla našich předků. Jedeme dále do Jiříkova kde je pan Halouzka ,který je řezbář. V jeho galerii je výstava betlémů,postavy bájí a pověstí.Největší socha má 10m socha Praděda. Poslední zastavení je Arboretum Makču Pikču . Pastva pro oči krása .Všude květiny. A vše má svůj konec .I tento výlet.

21.8. jsme se 4 členky vydaly na výlet na hrad Buchlov. Pod hrad jsme přijely autobusem a nahoru vyšláply pěšky. Bylo velké vedro,ale lesem se šlo příjemně.Na nádvoří hradu jsme si odpočinuly a vydaly se na Barborku. Byla otevřená,tak vnitřek si bylo možné prohlédnout i s výkladem. Po obědě pod hradem na venkovní terase s krásným výhledem do okolí se naše čtveřice vydala zpět do Buchlovic. Cesta, pravda trochu komplikovaná, ale o to veselejší skončila taxíkem z Buchlovic do Uh. Hradiště a pak autobusem domů. Nádherný výlet s mnoha zážitky.

JSME DOMA

Tak jsme se vrátily domů z PRAHY s pocity atmosféry velkoměsta, historie, kultury.a turismu. Naše cesta byla cestou královskou ,od hradu jeho zahrady.chrámu sv. Víta. Staroměstské nám. Karlův most.až po Václavské nám..Všude hodně zahraničních turistů , a tak jak oni i my jsme se s velkou pokorou procházely po cestě kudy šla historie .Snad to nebylo naposled a bude zase příště.

Jak jsme šly k betlému.
Vánoce jsou za námi a minulostí je i všechno, co k nim patří. Taky jste pekly a uklízely, i když jste byly varované, že na Štědrý den chodí Ježíšek a ne kontrola z hygieny? Samozřejmě, že jsme si užily především to krásné, pohody se svými blízkými, spousty dobrot i radosti z dárečků. Alespoň na chvíli jsme si kouzlo Vánoc přály vrátit. Ve čtvrtek 10.1. jsme se proto vypravily do Prakšic na faru, abychom si prohlédly tamní výstavu betlémů. Bylo skutečně na co se dívat. Obdivovaly jsme betlémy z různých materiálů – z papíru, porcelánu, vyřezané ze dřeva, malované, velkých rozměrů i maličké ve skořápce ořechu, moderní i starodávné a všechny byly krásné. Užily jsme si další společné příjemné odpoledne a procházkou z Pašovic do Prakšic a zpět jsme splnily, ba překročily „seniorský limit chůze“ což jsou 3 kilometry.

j