Svet-Stranek.cz
Osobní stránka na adrese: babinecpasovice.klubova-stranka.cz
Klub aktivních seniorek

nová-stránka-285736:Osobní stránka na adrese: babinecpasovice.klubova-stranka.cz

nová-stránka-285736

Zápisky z výletů ,které jsme podnikly budou na této stránce.
14.3.2016. Byl krásný den,dokonce se po delší době probudilo sluníčko,tak jsme se vydaly na výšlap. Bylo nás 7 členek a šly jsme na Maršov. Z Maršova pak přes prakšickou cyklostezku a místní hospodu,kde jsme si daly kafíčko, domů. Kilometrů jsme udělaly dost,ale pocit byl výborný.

18.4.2016. Výlet do Sidonie začal trochu rozpačitě,protože ráno pršelo a nevěděly jsme,jak to bude dál. Přesto jsme se rozjely a tentokrát v počtu 12 členek! A nelitovaly jsme. Počasí se vybralo a ta příroda na hranicích Slovenska byla překrásná. Trochu nás rozhodila jenom obsluha v restauraci,kde jsme se stavily na oběd, protože ošidila některé naše členky o půlku menu a ještě neuměla počítat.Ale na nás si nepřijde,protože máme zážitek, na který jenom tak nezapomenem.

18.5. se uskutečnil plánovaný výlet do Štramberka a Rožnova. Všechno vyšlo ohromně,naše šéfová nám zařídila všechno včetně počasí! Navštívily jsme muzeum ve Štramberku ochutnaly jsme štramberské uši se šlehačkou, prošly jsme dřevěné městečko v Rožnově a pochutnaly jsme si na dobrém obědě.Nádherný zájezd, Jani děkujeme!!!.....

14.6 celodenní výlet za poznáním ,zdravím a pohody.Vyjely jsme ráno do Brodu projely se vlakem do Starého Města.Návštěva Kovozoo se nám líbila , obdiv tvůrcům a jejich fantazii. Pro pohyb a zdraví pěšky do Velehradu asi 5km.Prohlídka baziliky ,taky obdiv všech řemesel a lidí co tu krásu vytvořili. Modrá je konečná našeho výletu a tak nezbývá než se vrátit domů.


19.7 je krásné počasí a začínají dovolené , tak je dobré si někam vyjít. Tentokrát padla volba do ZOO do Lešné.Bylo nás 15 . Celá zahrada je moc pěkná , oči nevěděly kde se první podívat. Pohodový společně prožitý den.


16.8. výlet do Luhačovic. Objednaly jsme krásné počasí,vyšlo luxusně! Jelo nás celkem 11. Některé šly na výšlap kolem přehrady,jiné po městě,jak komu vyhovovalo. Užily jsme si to všechny krásně!24.9 je den, kdy jsme prvním raním vlakem odjely do Prahy. Plán byl procházka po královské cestě.Návštěva hradu,katedrály sv.Víta, Malotránské náměstí kostel sv.Mikuláše, Staroměstské nám. orloj, Karlův most,Václavské nám..Při cestě jsme navštívily muzeum voskových figurin a,palác Lucerna.Byl krásný podzimní den a my jsme si užívaly . Jelo nás 13,


21.2 2017 se vydáváme do Uh.BRODU . První zastavení máme v Q studium fotografa p.Chrástka.Výstava fotografií i celé zákulísí ateliéru bylo úžasné.Druhé zastavení je muzeum a jeho výstava hudebních nástrojů a historie Uh.Brodu.Třetí návštěva je planetárium.Na to jsme se těšily jelikož jsme tam žádná ještě nebyla.Poučné a zajímavé .Nakonec oběd a sladká tečka.Prima den.


20.3 2017 jedeme se podívat na jarní a velikonoční výstavu a větrný mlýn do JALUBI. Jalubí je na jiném konci okresu a pro nás neznámá vesnice .Byly jsme natěšené ,že zase uvidíme něco nového. O výstavě samá chvála úžasná . Větrný mlýn postavený podle věrné kopie taky krása.Máme zase na co vzpomínat.Bylo nás 8.


25.4 2017 Dlouho jsem přemýšlela nad nějakým mottem pro naše vycházky či výšlapy.Všichni máme rádi chůzi a pohyb . Dnes jsme vyjely do Buchlovic a Smradavky . Navštívily jsme i zámeckou zahradu . A tak by to naše motto mohlo být "Každý krok nám pomáhá" .Sešlo se nás 9.


1.6 2017 si pašovští senioři vyjeli na jednodenní výlet do Lednice.Již to ,že bylo krásné počasí ,nám předurčilo krásně prožitý den. Prohlídka zámku, Minaretu, skleníku a zámecké zahrady je to ,co jsme měli v plánu. I muzeum hraček a sochy z písku nás překvapilo . K výletu samozdřejmě patří i dobré jídlo a pití.Sešlo se nás 44. přidali se k nám i prakšické seniorky,za což jsme rádi. Další tip na výlet ? Budeme přemýšlet.


19.6 2017 Další tip kam se jít podívat padl tentokrát na obec Hostětín. Lákaly nás ekologické projekty a taky jejich vztah k přírodě. Jely jsme tam vlakem je to pro nás oblíbený dopravní prostředek. Obec s 250 obyvateli je malá ,ale jak si hospodaří a šetří kolem přírodu je dobré se podívat. Vybraly jsme si jednu turistickou trasu po okolí v délce 3km..Prohlídka kořenové čistírny, sušírna ovoce,přírodní zahrada,sochy v krajině. Návštěva pasivního domu kde jsme si odpočinuly,daly kávu a koupily mošty. Za celý den jsme se dobře prošly , jak jinak vždyt "každý krok nám pomáhá" .sešlo se nás 13.


Moc pěkná vzpomínka u zvoničky.
Hostětín skrývá i zámořské příběhy,
přemnohé rodiny láká to za břehy.
Zde "konec chleba,začátek kamena",
málo peněz,neůroda hlad a bídu znamená.
V daleké zemi za mořem,svobodné Americe
čeká nás nového života sen,plný těžké práce.
Obstáli naši otcové v Halíči,Litvě,Němcích,
mocná lod oceán překoná,aniž by nás přešel smích.

Jednoho dne se snad vrátíme-
Za rok? Za deset? Za sto?
Nezapomeneme v daleké cizině
na naše rodné místo.


18.7 2017 jedeme se podívat do města Vizovice ,které je známo především likérkou R. Jejínek a krásným zámkem. To jsou naše cíle prohlídek. První byl zámek,který je plný krásných obrazů a věcí,které tvoří historii .K tomu zahrada ve francouzském stylu. Druhá v pořadí byla exkurze do likérky. Průvodkyně nám pověděla o její historii i součastnosti .Viděly isme zajímavé věci. A nakonec degustace.No ta přece musí být. Celý den jsme si pěkně všichni užily.Sešlo se nás 12.


21.8 Bílé Karpaty a obec Zitková byly naše cíle pro tento den. I když jsme tam již jednou byly,stále jsou místa, která jsme ještě neprošly. Stále se těšíme z pohledu na krajinu , pohody a pohybu ,který nás baví.Moc se nám ten den vydařil.
V Karpatech je hodně lesa .: " Prosba lesa"

Clověče,
jsem teplo tvého příbytku
za studených zimních nocí,
jsem přátelský stín,
když pálí letní slunce,
jsem krov tvého domu,
deska tvého stolu,
jsem lůžko ve kterém spíš,
a dřevo ze kterého stavíš lodě,
jsem násada tvé motyky,
jsem dřevo tvé kolébky i rakve,
jsem květ dobroty i krásy.
Slyš mou prosbu:
Nenič mne!!23.9 2017 Je sobota a 15 seniorek brzy ráno nasedá do vlaku, který je má dovézt do našeho hlavního města Prahy. Chceme si prožít den na který budeme dlouho vzpomínat. Podle plánu nejdříve navštívíme Vyšehrad prohlídkou baziliky Petra a Pavla, a projdeme se po hřbitově ,kde je pochována řada osobností. A nabízí se krásný výhled na Prahu. Metrem se přesunem na Petřín.Vyjedeme lanovkou .Procházka jako turistika nás přivede ke Strahovskému klášteru a jeho náměstí kde si dáme oběd. Dále jdeme cestou k Staroměstskému nám. a, po Karlově mostě. A je nejvyšší čas se dopravit na nádraží. Jedeme domů. Máme dost pěkných a humorných zážitků,.


15.11 2017 Jedeme se podívat do Zlína na výstavu korunovačních klenotů , do muzea na výstavu obuvi .a výstavu cestovatelů Zikmunda a Hanzelky. Každá výstava je jiná ,ale všechny nám přiblížily historii časů minulých. Bylo co obdivovat co člověk dokáže.Jedno pěkné Motto bylo napsáno u Batu v muzeu.
Všechno co dělá lidský život krásným
je ovocem zdravého a čirého společenského života,
do něhož každý vnáší to ,
co má v sobě nejlepšího.
Společný výlet se nám vydařil .


7.12.2017 jsme se vydaly do Jalubí na vánoční výstavu. Byla krásná a nabudila v nás sváteční pohodu a náladu. I když jsme si slibovaly,že nebudeme utrácet,každá z nás koupila aspoň nějakou maličkost. A že bylo z čeho vybírat! Až oči přecházeli.
Sešlo se nás 10 a v Jalubí se k nám přidaly ještě 2 z Prakšic,které přijely autem.
I počasí nám opět přálo,takže výlet byl opravdu vydařený.

30.1.2018. Dnešní krásný den jsme využily k výšlapu k Žižkovu dubu. Byly jsme jen 4 a pes,ale procházka to byla úžasná.

19.3.2018 Dnes je počasí mrazivé a tak trochu větrno . Jedeme se podívat do Ostrožské Lhoty a od tud jdeme pěšky na poutní místo sv.Antonínek. Poblíž se nachází vojenský bunkr .který sloužil armádě pro případ použití chemických zbraní. Prohlídka je zajímavá. Prošly jsme Antonínek a pak zpět do Lhoty .Tam se ještě podíváme do lidového domečku Háječek. Zde je ukázka hisorie života na vesnici .V půdních prostorách je výstava místních lídí ,kteří krásně malují i když se tím neživý. Na závěr cukrárna a káva. A jedeme domů.


Je 24.5 2018 a my jedeme na poznávací výlet do Olomouckého kraje. Za historií na hrad ve Štenberku ze 13. století. Zde byly k vidění staré mapy. Byly ručně psané a našli jsme na nich i Pašovice.Další cesta vedla do Čechy pod Kosířem do muzea historických kočárů .Kočáry ,lucerny,saně jsou nádherná řemeslná díla našich předků. Jedeme dále do Jiříkova kde je pan Halouzka ,který je řezbář. V jeho galerii je výstava betlémů,postavy bájí a pověstí.Největší socha má 10m socha Praděda. Poslední zastavení je Arboretum Makču Pikču . Pastva pro oči krása .Všude květiny. A vše má svůj konec .I tento výlet.