zápisky ze schůzek:Osobní stránka na adrese: babinecpasovice.klubova-stranka.cz

zápisky ze schůzek

2.2 2015 je to již dva roky co se seniorky v Pašovicích rozhodly ,že si skusí založit svůj klub senirů.Proto dnešní setkání bylo tak trochu narozeninové.Taky jsme se na to patřičně nastrojily.Každá jsme si přinesly klobouk který z nás udělal dámy.Klobouky byly úžasné a nápadité. Citát --"Nesud mě podle toho,co jsi o mě slyšel,ale podle toho,co jsi semnou zažil. Byla bych ráda,aby nám setkávání přinášela určité vyplnění našeho času ,setkávání s lidmi stejného věku ,kteří mají chut s věkem trochu soupeřit.Jinak to ani nejde.Rozum nám ještě velí,abychom četly,nebránily se novým věcem ,navazovaly nove vztahy s lidmi a pohybové aktivity.Myslím ,že jsme spolu za tu dobu prožily hodně pěkných zážitků a chvil.Tak at nám to vydrží.Vždyt na to máme.

23.4 2015 přednáška o zdraví.Pozvaly jsme si pana Zábojníka z O.N.Vsi který se věnuje bylinkám a alternativní medicíně.Jeho přednáška byla o důležitosti vitamínů a minerálů pro náš život. Je nutné si to stále připomínat . Taky nám dal dobré a užitečné rady.Další přednáška bude v zimních měsících.

1.2.2016 jsme oslavily 3.výročí založení našeho klubu. Úkolem členek bylo dostavit se na schůzku s něčím ve fialové barvě,ve které máme taky naše stránky.Přišel nás pozdravit i pan starosta a přišel stylově-taky ve fialové.
Krásně jsme si to oslavily.

4.4.2016 jsme schůzku pojaly jako "seznámení se s Magdalenou Dobromilou Rettigovou". Janička Kročilová nám přečetla úvodní článek její Domácí kuchařky. Bylo to zajímavé, Rettigová promlouvala k ženám-kuchařkám, jak mají svým nejbližším připravovat a servírovat jídlo.Aby se nebály zkoušet nové recepty a nové suroviny.Vždyť podle toho,jak svým mužíčkům podáme jídlo,tak si nás oni budou hýčkat (možná).
Janka se na to taky stylově oblékla-podívejte se do fotogalerie.

3.5. Na pravidelnou schůzku přilétly krásné čarodějnice na koštěti (fotky).Sešlo se nás 22 a probíraly jsme plánovaný zájezd do Štramberka a taky divadlo v Brodě. Janička pro nás měla i nějaké poučné články,které si vždycky pečlivě dopředu připraví.

5.9. Po prázdninách jsme se opět sešly ve velkém počtu. Téma dne bylo o bylinkách a jejich významu pro zdraví.
Probraly jsme co nás čeká a chceme zase připravit nějakou výstavu,uskutečnit výlet do Prahy a 16.9. nás čeká divadelní představení v Uh. Brodě.Plánů máme hodně,jenom ten čas nám běží čím dál rychleji.My to ale určitě zvládnem!

3.10 Co by to bylo za svátek, aby jsme ho neoslavily. Na svátek seniorú jsme si nachystaly posvicení s ochutnávkou , co jsme zavařovaly.Nabidka byla velká.Okurky , čalamády, saláty, kompoty, marmelády, kečupy, červená řepa prostě všeho chut.Všem děkuji .Sešlo se nás 24.

6.2 2017 je dnem kdy začínáme již 5tý rok našeho "Babinca". A aby jsme si udělaly dobrou náladu pozvaly jsme si i muže. Byli to velmi šikovní pánové, kteří nám hráli na harmoniku.No a my zpívaly co hlasivky daly. K tomu vtipy ,smích a přišlo i na tanec.Super odpoledne.

2.10 2017 Rok se sešel s rokem a už je zase svátek seniorů. Jako už po několikáté máme připravenu ochutnávku .Tentokrát padla volba na pomazánky.A že se jich ale sešlo.Byly moc dobré.Všem děkuji.